Dyktafon cyfrowy DC-81 wyświetlacz LCD, detekcja dźwięku

Dostępność 2 szt.
Wysyłka: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 189,00 zł 189.00
ilość szt.

towar niedostępny

Ocena: 8 3.95
Producent: HNSAT
Kod produktu: DC-81

Opis produktu

Profesjonalny dyktafon cyfrowy z wyświetlaczem LCD i głośnikiem

Detekcja dźwięku Harmonogram nagrań Zabezpieczenie hasłem Menu w j. polskim Czas nagrywania do 110 godzin Pamięć 8GB Jakość nagrań 1536kbps

Ten dyktafon cyfrowy jest wyjątkowo łatwy w obsłudze. Obsługa sprowadza się do włączenia urządzenia a następnie jednym przesunięciem przełącznika zamontowanego w bocznej części obudowy włączamy tryb nagrywania. Dodatkowo posiada funkcję blokady przycisków która pozwoli na zablokowanie urządzenia przed przypadkowym wyłączeniem nagrywania. Posiada czytelny wyświetlacz LCD 1.85" oraz bardzo dobrej jakości głośnik, który umożliwia odtwarzanie nagrań. W dyktafonie jest również dodatkowe złącze do podłączenia słuchawek oraz zewnętrznego mikrofonu. W dyktafonie mamy do dyspozycji pamięć 8GB która wystarczy do zarejestrowania 144 godzin nagrań w jakości 128kbps. Wbudowany akumulator o pojemności 500mAh pozwoli nagrywać do 110 godzin bez ładowania. 

Opcje nagrywania dostępne w dyktafonie

 • nagrywanie ciągłe od momentu włączenia do momentu wyłączenia
 • nagrywanie po wykryciu dźwięku dyktafon nagrywa tylko gdy wykryje dźwięk (możliwość regulacji poziomu czułości mikrofonu)
 • nagrywanie według harmonogramu w ustalonych godzinach, jednorazowo lub cyklicznie

Dyktafon cyfrowy do nagrywania rozmów dla studenta

Profesjonalny Dyktafon Cyfrowy - dlaczego warto go wybrać

 • Wbudowana pamięć

  Pamięć 8GB

  W dyktafonie cyfrowym zainstalowana jest wbudowana pamięć 8GB. Możemy zapisać maksymalnie do 144 godzin nagrań audio w jakości 128kbps. Jeśli wybierzemy najwyższą dostępną jakość 1536kbps dyktafon zarejestruje około 12 godzin. 

 • Jakość dźwięku

  Jakość nagrań (128kbps / 512kbps / 1536kbps)

  W menu dyktafonu można ustawić jakość nagrywanego dźwięku na różnych poziomach. Im wyższy poziom, tym lepsza jakość dźwięku, ale większy rozmiar pliku. Im niższy poziom, tym gorsza jakość, ale mniejszy rozmiar pliku.

 • Format plików

  Zapis nagrań w formacie WAV

  Format plików dźwiękowych WAV charakteryzuje się tym, że dźwięk zapisany jest bez utraty jakości wynikającej z kompresji. Jest to najlepszy format do czyszczenia / odszumiania nagrań audio. 

 • Akumulator o pojemności

  Akumulator o pojemności 500mAh

  Ładowanie akumulatora odbywa się za pomocą kabla USB który znajduje się w zestawie. Czas ładowania akumulatora wynosi około 3 godzin. 

 • Czas nagrywania

  Czas pracy na akumulatorze do 110 godzin 

  W pełni naładowany akumulator umożliwia nagrywanie do 110 godzin w jakości 128kbps. Przy wybraniu najwyższej jakości nagrań 1536kbps czas pracy na akumulatorze wynosi około 75 godzin.

 • Czuły mikrofon

  Bardzo czuły mikrofon

  Wbudowany mikrofon elektretowy ma wysoką czułość, co oznacza, że może rejestrować dźwięki z odległości, co jest szczególnie przydatne w sytuacjach, gdzie źródło dźwięku jest daleko od mikrofonu. Mikrofony elektretowe mają również niski poziom szumów.

 • Detekcja dzwieku

  Nagrywanie po wykryciu dźwięku (regulowana skala czułości)

  Detekcja dźwięku w dyktafonie pozwala na automatyczne rozpoczęcie i zakończenie nagrywania w zależności od obecności lub braku dźwięku o określonej głośności lub poziomie hałasu. W menu dyktafonu jest możliwość ustawienia czułości od 1 do 9 z jaką mikrofon będzie wykrywał dźwięk. 

 • Harmonogram nagrywania

  Nagrywanie według ustalonego harmonogramu 

  Funkcja umożliwia nagrywanie dźwięku w ustalonych interwałach. Użytkownik w menu może zaprogramować dyktafon tak, aby rozpoczynał nagrywanie automatycznie o określonej godzinie i zakończył o określonej godzinie. Pozostawiając dyktafon w domu możemy nagrać co dzieje się podczas naszej nieobecności w określonych godzinach np. 8:00-16:00.

 • Zabezpieczenie danych hasłem

  Zabezpieczenie hasłem

  W menu dyktafonu znajduje się opcja zablokowania dostępu do urządzenia za pomocą hasła. Po wprowadzeniu hasła uruchomienie dyktafonu będzie wymagało podania hasła. Dodatkowo po podłączeniu dyktafonu do komputera aby odtworzyć zarejestrowane nagrania również należy podać hasło. Funkcja zabezpiecza urządzenie przed nieautoryzowanym uruchomieniem lub sprawdzeniem zawartości pamięci dyktafonu.

 • Ustawienia dyktafonu

  Menu dyktafonu dostępne w języku polskim

  Dyktafon wyposażony jest w czytelny wyświetlacz LCD. Menu urządzenia dostępne jest w 28 językach w tym dostępne jest również w j. polskim. W menu dostępne są opcje ustawienia daty i godziny, jakości nagrywania dźwięku, czułości mikrofonu, ustawienia hasła czy ustawienia harmonogramu w jakich godzinach dyktafon będzie nagrywał.

 • Wbudowany głośnik

  Wbudowany głośnik 

  Bardzo dobrej jakości głośnik umożliwia odtwarzanie zarejestrowanego materiału bezpośrednio z dyktafonu. To proste i jednocześnie wygodne rozwiązanie gdy chcemy szybko odsłuchać co zostało nagrane. 

 • Odtwarzanie nagrań

  Odtwarzanie nagrań na słuchawkach 

  Dyktafon posiada złącze mini jack do którego możemy podłączyć słuchawki dołączone do zestawu. Oprogramowanie dyktafonu pozwala na odtwarzanie plików w formacie MP3/WMA/WAV. Po podłączeniu słuchawek i włączeniu urządzenia nastąpi automatyczne odtwarzanie zarejestrowanego materiału. 

 • Harmonogram nagrywania

  Stempel daty i czasu

  Funkcja, która pozwala na automatyczne oznaczenie nagrania dźwiękowego datą i godziną, w których zostało ono wykonane. Jest to przydatne narzędzie, które umożliwia łatwe zidentyfikowanie plików dźwiękowych oraz określenie ich chronologii. Szczególnie przydatne w przypadku nagrywania ważnych rozmów biznesowych, wykładów, spotkań czy wywiadów, kiedy to potrzebujemy później łatwo znaleźć konkretne fragmenty nagrania.

Odtwarzanie nagrań z dyktafonu

Aby odtworzyć zarejestrowany materiał możemy podłączyć dyktafon do portu USB komputera. Po podłączeniu uzyskujemy dostęp do wbudowanej pamięci tak jak w przypadku podłączenia dowolnego pendriva. W pamięci wewnętrznej dyktafonu znajduje się folder RECORD, w którym zapisane są nasze nagrania audio w postaci plików WAV. Wybrany plik należy otworzyć w dowolnym odtwarzaczu multimedialnym zainstalowanym w komputerze. Materiał w postaci plików możemy dowolnie kopiować i archiwizować np. na dysku w komputerze.

W tym modelu dostępna jest również druga opcja - możliwość odtwarzania nagrań na słuchawkach podłączonych do urządzenia (słuchawki są częścią zestawu) lub bezpośrednio na wbudowanym głośniku, który charakteryzuje się wysoką jakością dźwięku.

Ile czasu możemy nagrywać na wbudowanej pamięci 8GB

Oto tabela przedstawiająca ilość godzin nagrań, jakie można zmieścić na wbudowanej pamięci przy różnych jakościach dźwięku.

Jakość Rozmiar 1 minuty nagrań Ilość godzin nagrań
128 kbps 0.9 MB 144 h
512 kbps 3.7 MB 36 h
1536 kbps 11 MB 12 h

W powyższej tabeli widać, że im wyższa jakość dźwięku (wyrażona w kbps), tym więcej miejsca zajmuje nagranie, a co za tym idzie - mniej godzin nagrań zmieści się na pamięci 8GB.

Przykłady zastosowania

 • Nagrywanie ważnych spotkań biznesowych, konferencji i szkoleń w celu późniejszej transkrypcji lub sporządzenia notatek.
 • Dyktowanie listów, raportów, notatek, przemówień i innych dokumentów dla celów biznesowych lub prywatnych.
 • Nagrywanie lekcji, wykładów i seminariów na potrzeby edukacyjne lub naukowe.
 • Nagrywanie rozmów z klientami, pacjentami, świadkami lub podejrzanymi w celu późniejszego wykorzystania w postępowaniach prawnych.
 • Nagrywanie wywiadów, audycji radiowych lub telewizyjnych, podcastów lub innych programów multimedialnych.
 • Nagrywanie prywatnych notatek, listów, przemówień lub wypowiedzi w celach prywatnych.
 • Ułatwienie pracy tłumaczom poprzez nagrywanie rozmów lub wystąpień w innych językach.

W zestawie

 • dyktafon cyfrowy DC-81
 • przewód USB do ładowania akumulatora
 • słuchawki stereo
 • instrukcja obsługi w j. polskim

Całość zapakowana jest w estetyczne pudełko - dzięki czemu dyktafon może być ciekawym pomysłem na prezent 

Opis dyktafonu oparty na testach

Testujemy każdy produkt w naszej ofercie, aby zapewnić naszym klientom najwyższą jakość i pełną satysfakcję z zakupów. Dokładnie sprawdzamy każdy produkt przed jego wprowadzeniem do sprzedaży, aby upewnić się, że spełnia on wszystkie nasze wymagania jakościowe. Dzięki temu, masz pewność, że produkty, które oferujemy są funkcjonalne i trwałe. Nasza dbałość o jakość pozwala nam zaoferować tylko najlepsze produkty, które spełnią Twoje oczekiwania i potrzeby.

Korzystając z oprogramowania MediaInfo weryfikujemy nagrania zarejestrowane przez dyktafon aby potwierdzić parametry techniczne danego modelu.

Specyfikacja techniczna

Czas pracy do 110 h / 100 h / 75 h
Wbudowana pamięć 8GB
Detekcja dźwieku Tak
Harmonogram pracy Tak
Jakość nagrania WAV (bit rate) 128Kbps / 512Kbps / 1536Kbps
Redukcja szumów Nie
Wyjście słuchawkowe Tak
Zabezpieczenie hasłem Tak
Czułość mikrofonu promień 10m
Format plików WAV
Częstotliwość próbkowania 48 kHz
Głębia bitowa 16 bits
Kodowanie PCM
Kanały 2 kanały
Czas ładowania 3 godziny
Zasilanie akumulator 500mAh
Obsługiwane systemy operacyjne Windows Vista/7/8/10, Mac OS X, Linux
Kolor czarny
Wymiary 102.5 x 37 x 11 mm
Waga 40g

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Zobacz również

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt. Opinie są moderowane przed publikacją w celu wykluczenia spamu, nie ingerujemy w ich treść.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl