Artykuły

Pokaż wszystko

Lokalizatory GPS firmy Micodus - Twoje Idealne Rozwiązanie do Monitoringu

Przewodnik po Platformie Online Micodus

W dzisiejszym dynamicznym świecie, precyzyjne monitorowanie lokalizacji osób, pojazdów i mienia stało się nieodzownym elementem zarządzania i bezpieczeństwa. MiCODUS, jako wiodący producent lokalizatorów GPS, oferuje zaawansowane technologicznie rozwiązania, które spełniają różnorodne potrzeby użytkowników. Dzięki szerokiej gamie urządzeń oraz funkcjonalnej platformie online, MiCODUS zapewnia niezawodność i łatwość użytkowania, co czyni go idealnym wyborem zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych.

Zrozumienie zagłuszania GSM w kontekście lokalizacji pojazdów: Wszystko, co musisz wiedzieć

Zrozumienie zagłuszania GSM w kontekście lokalizacji pojazdów

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak działają systemy lokalizacji pojazdów i jakie wyzwania mogą napotkać? W dzisiejszym świecie, w którym technologia odgrywa kluczową rolę we wszystkim, co robimy, jest to temat wart poznania. Dlatego też przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółowy artykuł na temat jednego z takich wyzwań - zagłuszania GSM.

 

Jak działa mini dyktafon szpiegowski - technologia i funkcje

Jak działa mini dyktafon szpiegowski - technologia i funkcje

Zastanawiasz się, jakie tajemnice kryją się za technologią szpiegowską? Odkryj niezwykły świat mini dyktafonów szpiegowskich - niewielkich, dyskretnych urządzeń do rejestrowania dźwięku. W artykule przybliżamy innowacyjne funkcje i techniki, takie jak aktywacja na podstawie dźwięku, zabezpieczanie nagrań szyfrowaniem czy nagrywanie dźwięku według harmonogramu. Poznaj różnorodne zastosowania mini dyktafonu, takie jak monitorowanie rozmów, dbanie o prywatność czy kontrolowanie opieki nad dziećmi. Pamiętaj jednak o przestrzeganiu zasad prawnych podczas korzystania z tego sprytnego narzędzia.

Konfiguracja lokalizatora GPS na Baanooliot.com - Poradnik
Konfiguracja lokalizatora GPS na Baanooliot.com - Poradnik

Lokalizator GPS oferowany przez firmę Coban umożliwia śledzenie na żywo. Użytkownicy mogą obserwować pozycję urządzenia na mapie w czasie rzeczywistym, co jest możliwe do zrealizowania zarówno za pomocą komputera z przeglądarką internetową, jak i dedykowanej aplikacji na systemy Android lub iOS. Aby skorzystać z tej funkcji, konieczne jest najpierw założenie konta i powiązanie go z zakupionym lokalizatorem GPS.

Rejestracja konta

W przeglądarce należy wprowadzić adres serwera: https://www.baanooliot.com/

rejestracja konta

W oknie logowania wybierz język polski a następnie naciśnij w dolnej części okna przycisk Brak konta? Proszę zarejestruj się

W nowym oknie uzupełnij pola:

 • adres email
 • hasło do konta

rejestracja konta

Po wprowadzeniu adresu email, konieczne jest jego potwierdzenie, aby zapewnić prawidłową komunikację z serwisem Baanooliot. Można to zrobić poprzez naciśnięcie przycisku oznaczonego jako "Uzyskaj".

Po wykonaniu tej czynności, należy sprawdzić swoją skrzynkę pocztową. Powinniśmy otrzymać wiadomość od serwisu Baanooliot zawierającą 6-cyfrowy kod weryfikacyjny. Ten kod jest niezbędny do zakończenia procesu rejestracji.

Otwórz wiadomość email od Baanooliot i skopiuj 6-cyfrowy kod. Następnie wróć do strony rejestracji na https://www.baanooliot.com/ i w odpowiednim polu, wklej skopiowany kod. Pamiętaj, aby dokładnie skopiować wszystkie cyfry - nawet jedno pomyłkowe wprowadzenie może uniemożliwić poprawne zakończenie procesu rejestracji.

kod autoryzujacy

Po wprowadzeniu kodu naciskamy przycisk Rejestr i procedura rejestracji została zakończona.

Logowanie do systemu

Aby zalogować się do systemu, należy wpisać adres email i hasło, które podane zostało podczas rejestracji. Po poprawnym wpisaniu tych danych i naciśnięciu przycisku logowania, uzyskasz dostęp do platformy. Po zalogowaniu, zobaczysz interfejs użytkownika platformy, w tym mapę, która jest widoczna na ekranie.

interfejs po zalogowaniu

Dodanie lokalizatora GPS do konta

Aby dodać lokalizator do konta należy nacisnąć ikonę plusa w górnej części interfejsu obok tekstu "moje urządzenie". Po naciśnięciu przycisku otworzy nam się nowe okno w którym należy uzupełnić dane o lokalizatorze.

dodanie lokalizatora gps

Należy uzupełnić wymagane pola oznaczone gwiazdką. Można również wybrać ikonę która będzie widoczna na mapie w trakcie lokalizacji urządzenia.

Numer IMEI to numer seryjny znajdujący się na etykiecie naklejonej na urządzeniu. Jeśli jest nieczytelny możemy uzyskać ten numer wysyłając SMS na numer karty SIM w lokalizatorze o treści: "imei123456" - jeśli fabryczne hasło 123456 nie zostało zmienione.

Rodzaj produktu wybieramy z listy dostępnych modeli i zaznaczamy model który chcemy dodać do konta.

rodzaj lokalizatora

Po wprowadzeniu wszystkich informacji urządzenie zostanie dodane do konta. Będzie widoczne w sekcji "moje urządzenie"

dodane urządzenie do konta

Konfiguracja lokalizatora GPS do pracy online

Aby śledzić lokalizator GPS na mapie oraz sprawdzać historię jego tras, należy przeprowadzić prostą konfigurację. Poniżej przedstawiamy krok po kroku jak przygotować lokalizator do pracy z platformą baanooliot.com.

Krok 1: Sprawdzenie działania lokalizatora

 1. Zadzwoń na numer karty SIM zainstalowanej w lokalizatorze.
 2. Otrzymaj zwrotną wiadomość SMS z linkiem do mapy.
 3. Sprawdź prawidłowość lokalizacji na mapie:
  • Jeśli lokalizacja jest poprawna, przejdź do następnego kroku.
  • Jeśli lokalizacja jest nieprawidłowa, sprawdź tabelę "możliwe problemy z lokalizatorem".

Krok 2: Wysyłanie wiadomości konfiguracyjnych

 1. Wyślij SMS o treści: begin123456
  • Odpowiedź: "begin ok!"
 2. Wyślij SMS o treści: apn123456 internet
  • Odpowiedź: "APN ok"
 3. Wyślij SMS o treści: gprs123456
  • Odpowiedź: "GPRS OK!"
 4. Wyślij SMS o treści: dns123456 tracker.baanooliot.com 8090
  • Odpowiedź: "dns success!"
 5. Wyślij SMS o treści: check123456
  • Odpowiedź: Sprawdź czy otrzymane wartości są zgodne:
   • GPRS: ON
   • GPS: ON
   • APN: internet,,,;
   • DNS: tracker.baanooliot.com:8090

Krok 3: Ustalanie częstotliwości wysyłania lokalizacji

 1. Wyślij SMS o treści: sleep123456 shock 030s001h***n
  • Odpowiedź: "sleep shock ok!"
  • Objaśnienie: Cyfra 030s oznacza, że lokalizator będzie wysyłał swoją lokalizację co 30 sekund.

Po wykonaniu tych kroków, lokalizator będzie widoczny na mapie na platformie baanooliot.com i będzie regularnie aktualizował swoją pozycję.

lokalizator GPS dodany na platformie

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl