Blog kategorie
Artykuły

Pokaż wszystko

Zrozumienie zagłuszania GSM w kontekście lokalizacji pojazdów: Wszystko, co musisz wiedzieć

Zrozumienie zagłuszania GSM w kontekście lokalizacji pojazdów

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak działają systemy lokalizacji pojazdów i jakie wyzwania mogą napotkać? W dzisiejszym świecie, w którym technologia odgrywa kluczową rolę we wszystkim, co robimy, jest to temat wart poznania. Dlatego też przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółowy artykuł na temat jednego z takich wyzwań - zagłuszania GSM.

 

Jak działa mini dyktafon szpiegowski - technologia i funkcje

Jak działa mini dyktafon szpiegowski - technologia i funkcje

Zastanawiasz się, jakie tajemnice kryją się za technologią szpiegowską? Odkryj niezwykły świat mini dyktafonów szpiegowskich - niewielkich, dyskretnych urządzeń do rejestrowania dźwięku. W artykule przybliżamy innowacyjne funkcje i techniki, takie jak aktywacja na podstawie dźwięku, zabezpieczanie nagrań szyfrowaniem czy nagrywanie dźwięku według harmonogramu. Poznaj różnorodne zastosowania mini dyktafonu, takie jak monitorowanie rozmów, dbanie o prywatność czy kontrolowanie opieki nad dziećmi. Pamiętaj jednak o przestrzeganiu zasad prawnych podczas korzystania z tego sprytnego narzędzia.

Konfiguracja lokalizatora GPS na Baanooliot.com - Poradnik 0
Konfiguracja lokalizatora GPS na platformie Baanooliot

Lokalizator GPS oferowany przez firmę Coban umożliwia śledzenie na żywo. Użytkownicy mogą obserwować pozycję urządzenia na mapie w czasie rzeczywistym, co jest możliwe do zrealizowania zarówno za pomocą komputera z przeglądarką internetową, jak i dedykowanej aplikacji na systemy Android lub iOS. Aby skorzystać z tej funkcji, konieczne jest najpierw założenie konta i powiązanie go z zakupionym lokalizatorem GPS.

Rejestracja konta

W przeglądarce należy wprowadzić adres serwera: https://www.baanooliot.com/

rejestracja konta

W oknie logowania wybierz język polski a następnie naciśnij w dolnej części okna przycisk Brak konta? Proszę zarejestruj się

W nowym oknie uzupełnij pola:

  • adres email
  • hasło do konta

rejestracja konta

Po wprowadzeniu adresu email, konieczne jest jego potwierdzenie, aby zapewnić prawidłową komunikację z serwisem Baanooliot. Można to zrobić poprzez naciśnięcie przycisku oznaczonego jako "Uzyskaj".

Po wykonaniu tej czynności, należy sprawdzić swoją skrzynkę pocztową. Powinniśmy otrzymać wiadomość od serwisu Baanooliot zawierającą 6-cyfrowy kod weryfikacyjny. Ten kod jest niezbędny do zakończenia procesu rejestracji.

Otwórz wiadomość email od Baanooliot i skopiuj 6-cyfrowy kod. Następnie wróć do strony rejestracji na https://www.baanooliot.com/ i w odpowiednim polu, wklej skopiowany kod. Pamiętaj, aby dokładnie skopiować wszystkie cyfry - nawet jedno pomyłkowe wprowadzenie może uniemożliwić poprawne zakończenie procesu rejestracji.

kod autoryzujacy

Po wprowadzeniu kodu naciskamy przycisk Rejestr i procedura rejestracji została zakończona.

Logowanie do systemu

Aby zalogować się do systemu, należy wpisać adres email i hasło, które podane zostało podczas rejestracji. Po poprawnym wpisaniu tych danych i naciśnięciu przycisku logowania, uzyskasz dostęp do platformy. Po zalogowaniu, zobaczysz interfejs użytkownika platformy, w tym mapę, która jest widoczna na ekranie.

interfejs po zalogowaniu

Dodanie lokalizatora GPS do konta

Aby dodać lokalizator do konta należy nacisnąć ikonę plusa w górnej części interfejsu obok tekstu "moje urządzenie". Po naciśnięciu przycisku otworzy nam się nowe okno w którym należy uzupełnić dane o lokalizatorze.

dodanie lokalizatora gps

Należy uzupełnić wymagane pola oznaczone gwiazdką. Można również wybrać ikonę która będzie widoczna na mapie w trakcie lokalizacji urządzenia.

Numer IMEI to numer seryjny znajdujący się na etykiecie naklejonej na urządzeniu. Jeśli jest nieczytelny możemy uzyskać ten numer wysyłając SMS na numer karty SIM w lokalizatorze o treści: "imei123456" - jeśli fabryczne hasło 123456 nie zostało zmienione.

Rodzaj produktu wybieramy z listy dostępnych modeli i zaznaczamy model który chcemy dodać do konta.

rodzaj lokalizatora

Po wprowadzeniu wszystkich informacji urządzenie zostanie dodane do konta. Będzie widoczne w sekcji "moje urządzenie"

dodane urządzenie do konta

Konfiguracja lokalizatora GPS do pracy online

Lokalizatory GPS wyjęte z pudełka nie są fabrycznie ustawione do pracy w trybie śledzenia online na mapie. Aby można było śledzić swój lokalizator na mapie oraz sprawdzać historię jego tras należy przeprowadzić prostą konfigurację. Poniżej punkt po punkcie jak należy przygotować lokalizator do pracy z platformą baanooliot.com

  • Sprawdź czy lokalizator działa poprawnie i wysyła prawidłową lokalizację.

W tym celu zadzwoń na numer karty SIM która jest zainstalowana w lokalizatorze i poczekaj na zwrotnego SMS'a. Po otrzymaniu wiadomości sprawdź czy link do mapy wskazuje prawidłową lokalizację. Jeśli tak przejdź do następnego kroku, jeśli nie spójrz na opis w tabeli "możliwe problemy z lokalizatorem"

  • Wyślij wiadomość SMS o treści: begin123456

W odpowiedzi na tę wiadomość, lokalizator odpowiada komunikatem "begin ok!"

  • Wyślij wiadomość SMS o treści: apn123456 internet

W odpowiedzi na tę wiadomość, lokalizator odpowiada komunikatem "APN ok"

  • Wyślij wiadomość SMS o treści: gprs123456

W odpowiedzi na tę wiadomość, lokalizator odpowiada komunikatem "GPRS OK!"

  • Wyślij wiadomość SMS o treści: dns123456 tracker.baanooliot.com 8090

W odpowiedzi na tę wiadomość, lokalizator odpowiada komunikatem "dns success!"

  • Wyślij wiadomość SMS o treści: check123456

W odpowiedzi na tę wiadomość, lokalizator odpowiada komunikatem w którym sprawdzamy czy otrzymaliśmy poniższe wartości

GPRS: ON

GPS: ON

APN: internet,,,;

DNS: tracker.baanooliot.com:8090

 Jeśli otrzymane wartości się zgadzają przechodzimy do ostatniego kroku, w którym ustalamy z jaką częstotliwością lokalizator będzie wysyłał swoją lokalizację na platformę online.

  • Wyślij wiadomość SMS o treści: sleep123456 shock 030s001h***n

W odpowiedzi na tę wiadomość, lokalizator odpowiada komunikatem "sleep shock ok!". Cyfra 030s oznacza, że lokalizator będzie wysyłał swoją lokalizację co 30 sekund. Po 30 sekundach na mapie pojawi się widoczny lokalizator.

lokalizator GPS dodany na platformie

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl