Blog kategorie
Artykuły

Pokaż wszystko

Zrozumienie zagłuszania GSM w kontekście lokalizacji pojazdów: Wszystko, co musisz wiedzieć

Zrozumienie zagłuszania GSM w kontekście lokalizacji pojazdów

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak działają systemy lokalizacji pojazdów i jakie wyzwania mogą napotkać? W dzisiejszym świecie, w którym technologia odgrywa kluczową rolę we wszystkim, co robimy, jest to temat wart poznania. Dlatego też przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółowy artykuł na temat jednego z takich wyzwań - zagłuszania GSM.

 

Jak działa mini dyktafon szpiegowski - technologia i funkcje

Jak działa mini dyktafon szpiegowski - technologia i funkcje

Zastanawiasz się, jakie tajemnice kryją się za technologią szpiegowską? Odkryj niezwykły świat mini dyktafonów szpiegowskich - niewielkich, dyskretnych urządzeń do rejestrowania dźwięku. W artykule przybliżamy innowacyjne funkcje i techniki, takie jak aktywacja na podstawie dźwięku, zabezpieczanie nagrań szyfrowaniem czy nagrywanie dźwięku według harmonogramu. Poznaj różnorodne zastosowania mini dyktafonu, takie jak monitorowanie rozmów, dbanie o prywatność czy kontrolowanie opieki nad dziećmi. Pamiętaj jednak o przestrzeganiu zasad prawnych podczas korzystania z tego sprytnego narzędzia.

Jak sprawdzić pozycję lokalizatora GPS za pomocą telefonu? 0

Większość dostępnych na rynku lokalizatorów GPS korzysta do wymiany informacji z sieci GSM. W ofercie naszego sklepu lokalizatory wymagają zainstalowania aktywnej karty SIM. Przez protokół GPRS urządzenia za pomocą sieci komórkowej wysyłają informacje na zewnętrzny serwer lub w formie zwykłych wiadomości SMS wysyłają swoją aktualną lokalizację. W tym artykule opisuję ten drugi wariant, czyli w jaki sposób możesz sprawdzić aktualną pozycję lokalizatora GPS, wykorzystując do tego celu, jedynie dowolny telefon komórkowy.

Karta SIM zamontowana w lokalizatorze musi posiadać środki na koncie. Dotyczy to głównie kart tzw. prepaid które po wykorzystaniu środków blokują możliwość wysyłania wiadomości.

Aby sprawdzić pozycję lokalizatora wystarczy zadzwonić na numer karty SIM zainstalowanej w urządzeniu - tak jak robisz to dzwoniąc do znajomego czy rodziny. W słuchawce swojego telefonu usłyszysz standardowy sygnał oczekiwania i po dwóch sygnałach lokalizator powinien automatycznie odrzucić połączenie i w odpowiedzi wysłać wiadomość SMS z aktualną pozycją lokalizatora. 

W wiadomości SMS w zależności od modelu lokalizatora otrzymasz różne informacje, poniżej te podstawowe które są dostępne w każdym modelu:

Lokalizacja GPS za pomocą wiadomości SMS

  • współrzędne geograficzne lokalizatora (LAT, LONG)
  • prędkość (speed)
  • data i godzina
  • poziom naładowania akumulatora
  • link do Google Maps

Gdy w swoim telefonie posiadasz dostęp do internetu możesz na ekranie wyświetlić mapę Google na której będzie dokładnie zaznaczona pozycja lokalizatora. Poniżej na grafikach prezentacja metody sprawdzenia aktualnej pozycji lokalizatora wykorzystując połączenie telefoniczne.

SMS z lokalizacją GPS

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl